erzincan oto kiralama

Kolay Ulaşım

İstediğiniz Heryerdeyiz

erzincan havaalanı oto kiralama

Havaalanında

Ücretsiz Teslim ve İade

Karsta Gezilecek Yerler

Karsta Gezilecek Yerler

Karsta Gezilecek Yerler

Türkiye'de kış aylarında gezilip görülebilecek en güzel yerlerden birisi hiç şüphesiz Doğu Anadolu'nun incisi Kars. Tarihi ve mimari güzellikleri ile kışın ayrı yazın ayrı güzellikler sunan Kars'ta gezilebilecek en güzel yerleri sizin için derledik.

Son yıllarda yaşadığı değişim, kış turizmine olan katkıları ile turistlerin de yoğun ilgisini çeken Kars, şehir merkezi ve çevre ilçelerdeki doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini bekliyor.

Misafirperver ve hoşgörülü halkı, birbirinden lezzetli yemekleri, tarihi ve kültürel alanları, kış ve doğa sporu merkezleri ile ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Kars'a giderseniz bu noktalara mutlaka uğrayın.

İpek Yolu'nun en önemli duraklarından biri olan, Ermenistan sınırında yer alan Ani Harebereleri yaz mevsiminde görülmeye değer olsa da kış aylarında masalsı görünümü ile de ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Kars'ta görülecek yerlerin başında gelen Çıldır Gölü kış aylarında buz tabakası ile kaplanır.Şubat ayında en yüksek buz kalınlığına ulaşan gölün üzerinde kızakla atlarla dolaşmak çok keyifli bir deneyim olabilir.Bunun yanı sıra buza açılan deliklerden balık tutan balıkçıları izlemek ve gölde tutulan balıkların tadına varmak da mümkün.

Kristal karı ile dünyanın en önemli iki kayak merkezinden biri olan Sarıkamış, ziyaretçilerini her daim etkisi altına alıyor. Beyazın en kristal hâlini deneyimlemek için kayak rotanıza Sarıkamış'ı mutlaka ekleyin.

Selçuklu ve Osmanlı döneminden günümüze ulaşan Kars Kalesi, Anadolu'da dini ve askeri amaçlı mimari yapılardan ayakta kalmış en önemli kalelerden biri.

Eğer Şubat ayında Kars seyahati planlıyorsanız Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ek olarak tarihi binaların olduğu sokakları keşfetmeyi de unutmayın.